New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka > Servis > Základ spolehlivosti

Základ spolehlivosti

Spolehlivý a hospodárný provoz stroje patří mezi hlavní požadavky farmářů při jejich výběru. Páteří spolehlivosti a hospodárnosti stroje jsou jeho konstrukční úroveň, kvalita použitých materiálů a dílů a nakonec úroveň a kvalita dílenského zpracování. Toto je jasné každému majiteli stroje a při rozhodování o nákupu se snaží získat co nejvíce informací z této oblasti od prodejce, z médií a od svých sousedů, kteří obdobné stroje mají.

O tuto páteř je však potřeba se starat. New Holland prostřednictvím importéra a autorizovaných prodejců zabezpečuje svým strojům takové podmínky, aby každý majitel mohl o svůj stroj pečovat a provozovat je předepsaným způsobem. K tomu patří: dodržování pravidelných servisních intervalů, využívání služeb autorizovaných servisů, používání originálních náhradních dílů, využívání před/po sezónních prohlídek stroje a účast na školeních obsluh.

PRAVIDELNÉ PROHLÍDKY V AUTORIZOVANÉM SERVISE

Ačkoliv se může jednat i o relativně jednoduché úkony, je určitě vhodné je svěřit odborníkům. Podívají se na stroj nezaujatýma očima, bez brýlí „provozní slepoty“. Jsou tak schopni odhalit zárodky závažnějších problémů. Stroj napojí na diagnostiku a jsou schopni porovnat provozní údaje vašeho stroje s ostatními stroji a vyhodnotit, zda je jeho provoz hospodárný a případně vám poradit jak hospodárného provozu dosáhnout.

ORIGINÁLNÍ NÁHRADNÍ DÍLY

Originální náhradní díl od autorizovaného prodejce má garantovanou nejen kvalitu, ale také původ. S postupem globalizace řada výrobců využívá stejné dodavatele a jedna továrna vyrábí stejné díly pod řadou značek, třeba i vlastní. Na tomto faktu staví někteří prodejci neoriginálních náhradních dílů. Fenoménem poslední doby jsou však padělky a to téměř všeho, jak o tom hovoří článek, který najdete ZDE. Pokud nemá díl jasný původ, může se stát, že se vám do rukou dostane zvenčí od originálu neodlišitelný padělek, s nízkou cenou i kvalitou, který následně může způsobit závažnou závadu na stroji, doprovázenou současně ztrátou garance od výrobce. Používejte proto pro svůj stroj originální náhradní díly. U autorizovaných prodejců jsou k dispozici za cenu srovnatelnou s kvalitními neoriginály a navíc mají garantovaný původ. Rozhodně se to vyplatí.

PŘED/PO SEZÓNNÍ PROHLÍDKY

V sezóně je každý ztracená minuta drahá a expresní dodávky náhradních dílů jsou rovněž nákladné. Než vyrazíte do práce nebo před zazimováním stroje je chytré požádat autorizovaného prodejce, aby vám stroj prohlédl. Udělá si seznam úkonů, které bude vhodné na stroji provést, naplánuje si na ně zdroje a je tak schopen pro vás dosáhnout lepší ceny. Předsezónní a posezónní prohlídky jsou standardem u všech autorizovaných prodejců, požádejte o ni.

Zaškolení obsluhy je nedílnou součástí předání stroje. Často však kombajnér nebo traktorista dostane příliš mnoho informací naráz nebo si je nedokáže představit v praxi. Vše je sice popsané v návodu k obsluze, ale říká se „když selže všechno přečti si návod“. Je proto vhodné se zúčastnit školení obsluh, kde si s odborníkem a majiteli obdobné řady strojů projdete jakým způsobem stroj využíváte a najdete třeba nové možnosti. Školení obsluh provádí všichni autorizovaní prodejci, neváhejte a přihlaste se.

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk