New Holland Agriculture

eAgrotec.cz úvodní stránka > Náhradní díly

Náhradní díly

Úspěšnost a spokojenost zákazníka je odrazem každodenní poctivé práce s náhradními díly. Logistický systém AGROTEC a.s. je úzce navázán na dodavatelské systémy výrobce a autorizovaných prodejců, případně mimořádné události na stroji jsme tak schopni dodat náhradní díl v minimálním čase.

Servisní technik, vybavený počítačem, umí vyhledat potřebný díl přímo na poli. Současně může ihned prověřit dostupnost dílu na skladě importéra a zároveň jej objednat. Náhradní díly jsou uloženy v pěti hlavních evropských skladech výrobce, skladech importéra a autorizovaných prodejců. Neustále vidíme, jaké díly jsou na všech typech skladů a to nám spolu s každodenním nočním závozem pomáhá maximálně pružně reagovat na každou objednávku.

HLAVNÍ UKAZATELE

Výrobce - 211 000 m2 krytých skladovacích prostor, 660 000 naskladněných položek, 9 000 000 realizovaných dodávek ročně. Importér a autorizovaní prodejci v ČR využívají 6 170 m2 kryté plochy pouze pro náhradní díly. V ČR se nachází díly za 105 mil. Kč.

LOGISTIKA

Objednávky zadané do systému autorizovaným prodejcem do 16:00 jsou automaticky vyhodnoceny a díly, které nejsou k dispozici u importéra na skladě, jsou objednány v zahraničí (sklad Heidelberg). Zde jsou díly vychystány a připraveny pro noční rozvoz, který přijíždí z ČR a díly nakládá ve 21:00 hodin. Přes noc jede rozvoz do překladiště, kde se potkává s druhým autem, které má naložené díly, jež byly na skladě u importéra. V překladišti si rozdělí díly a každé auto vyráží obsloužit svoji rozvozovou větev - Čechy nebo Morava a to tak, aby každý autorizovaný prodejce měl objednaný díl do 8:00 u sebe na středisku. Po celou dobu přepravy máme zboží plně pod kontrolou a jsme tak schopni zorganizovat i nestandardní vykládky. Jednou týdně pak kamion rozváží velké týdenní objednávky a zvláště těžké neurgentní zásilky. Takto propracovaný každodenní rozvoz dílů je samozřejmě finančně náročný. AGROTEC a.s. jej využívá pro všechny zemědělské i stavební stroje, které má v prodejním portfoliu, na Moravě i pro doručování dílů Iveco. Náklady na rozvoz se dělí mezi obrovské množství dílů a tak jsme schopni pro své zákazníky zajistit přijatelnou cenu i velmi rychle doručených dílů.

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk