New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka > O nás > Historie AGROTEC a.s.

Historie AGROTEC a.s.

1990
Dochází k založení družstevního podniku AGROTEC, který byl v průběhu roku transformován na Akciovou společnost AGROTEC a.s. Původně byl činnost zaměřena na obchod se zemědělskou technikou a zemědělskými komoditami.

1991
V tomto roce se zakládá první dceřiná společnost pod jménem Motortec. Tato společnost je orientovaná na obchod s motory značky Ruggerini a na prodej osobních automobilů.

1992
Vznikají další dceřiné soplečnosti a rozšiřuje se záběr společnosti o nakladní automobily značky IVECO a o strojírenskou výrobu.

1995
Na přelomu poloviny devadesátých let dochází k výrazné expanzi koncernu. Mění se organizační a vlastnická struktura. Jediným akcionářem společnosti se stává společnost CARLOS, spol. s r.o.

1996
Společnost dosahuje nejlepších hospodářškých výsledků v historii. Obchodní úspěch přinesl dosažení vyjímečné spolupráce se všemi obchodními partnery na straně výrobce.
 
2000
Získáváme zastoupení značky CASE IH pro Český trh. Tímto krokem získává AGROTEC dominantní postavení v prodeji produkce zemědělské techniky koncernu CNH.

2002
Projektem Iveco Moravia soustřeďuje AGROTEC všechna oficiální dealerství značky IVECO na Moravě pod svoji značku. Důvěra výrobce CNH je vyjádřena získáním zastoupení pro prodej stavební techniky na území ČR.

2004
AGROTEC a.s. přebírá od firmy Austrodiesel dealerství stavební techniky značky CASE pro český, slovenský a rakouský trh. Ve stejném období AGROTEC převzal výhradní zastoupení stavební techniky New Holland od společnosti Staves Brno.

2005
Koncern AGROTEC nabízí kompletní sortiment dopravní, zemědělské a stavební techniky výrobců CNH, Iveco, Fiat, Alfa Romeo, Škoda.
 
2006
Skupina AGROTEC se stává součástí holdingu AGROFERT.
 
2013
AGROTEC a.s. získává importérský konktrakt pro stroje New Holland také do Maďarska.
 
2014
AGROTEC a.s. jako skupina dosáhl rekordního obratu s tržbami přesahujícími 7 mld. Kč.
 
2015
AGROTEC a.s. slaví 25 let od založení firmy.
 

 

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk